Adobe Flash Media Server 4.5 konečně přinese Flash do iPhone, iPad a iPod Touch

, pokud vlastníte zařízení iOS, největší zátarasa pro procházení webu, do kterého jste kdy narazili Podpora pro Adobe Flash s citováním problémů s výkonem, které by plugin způsobil. Zatímco dnešní vývoj nemění postoj společnosti Apple, Adobe vyvinula novou technologii, která by mohla o 4 roky později konečně přinést obsah Flash do všech zařízení iOS, konkrétně; iPhone, iPad a iPod Touch.

Společnost Adobe dnes oznámila novou verzi serveru Adobe Flash Media Server, což je produkt, který umožňuje vývojářům streamovat obsah Flash přímo do velké řady zařízení. Verze 4.5, která je dnes představena, konečně umožňuje uživatelům přehrávat flash obsah na iPhone, iPod Touch a iPad bez jakéhokoli druhu doplňku Flash. Jak? Je to jednoduché: namísto zpracování obsahu Flash na zařízení je veškerý obsah vykreslen na vzdáleném serveru a teprve poté odesílán do prohlížečů stejně jako jakýkoli běžný proud HTTP, podobně jako to, jak to prohlížeč SkyFire dělá.

Když Ben Rolling, viceprezident pro rozvoj AEG Digital Media, zdůraznil hodnotu schopnosti snadno streamovat video na obrovské publikum:

Když je vaše služba založena na dodávce živých, vysílaných toků videa pro vysoce postavené události k obrovským publiku po celém světě, je životně důležitá silná technologie, která vás podporuje, je životně důležitá.

Tento proces je podobný tomu, co v minulosti udělaly další nástroje třetích stran, aby se zabránilo omezení společnosti Apple. Cloudbrowse, alternativní prohlížeč pro iOS, umožňuje přehrávání určitého obsahu blesku, což v minulosti nikdy nebylo možné. Výhodou implementace Adobe je skutečnost, že nebude vyžadovat instalaci softwaru v zařízení.

Mějte však na paměti, že se nejedná o úplnou implementaci Flash a nebude dodávat žádnou jinou technologii než prosté staré streamovací video, bez ohledu na to, jak dobře to může fungovat. Pokud jste měli v úmyslu konečně být schopni hrát Flash hry na vašem iPadu, není to sen: Ve skutečnosti je Adobe Flash Media Server 4.5 pro vývojáře jen alternativní způsob, jak provádět video streamy, které již lze implementovat další naznačuje dnes. Také mějte na paměti, že tento nový nástroj se bude vztahovat pouze na webové stránky, které se rozhodnou jej provést a neznamená, že stávající obsah blesku magicky funguje.

Existuje několik vydání Flash Media Server, z nichž nejnižší je cena za 995 $. O tomto produktu se na stránce produktu Adobe můžete dozvědět mnohem více.

(přes eon)

Můžete nás sledovat na Twitteru nebo se připojit k naší Facebookové fanpage, abyste se informovali o všech aktuálních od Microsoft, Google a Apple.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post