Obrábění piva může pájka pájecí šablony

Toto je pájecí pasta šablony opracované z piva. [Simon Ludborzs] strávil docela trochu časové volby ve svém procesu, aby se dostal do tohoto bodu. Všimněte si dobré ostré okraje otvorů. To je velká změna z jeho prvního pokusu.

Při hledání způsobu, jak učinit vlastní šablony, považoval za dvě možnosti: plast a hliník. Vyrobil oba (více o plastové šablony a jeho reflow proces je diskutován v tomto postu). Plast je o něco jednodušší pracovat, protože leží plochý. Ukazuje se však být příliš tlustý. Po použití pasty s stěrkou se nachází příliš mnoho pájení na podložkách. Hliník nápojů mohou stěny jsou mnohem tenčí, ukládání méně pasty.

Viděli jsme sody plechovky používané v minulosti, ale byly vyrobeny prostřednictvím procesu leptání. [Simon] tyto otvory řez používat CNC mlýn. To vyžadovalo trochu futzing, aby zjistil nejlepší nastavení. Například, on použil Altium k výrobě vačkových souborů z jeho designu obvodu. Program je však nastaven na mlýn mimo stopy, což má za následek otvory, které jsou příliš velké. Opravil toto nastavením vložené vodítko rozšíření v programu na zápornou hodnotu. Další výhodou pro použití mlýna je, že může snížit přesné otvory nástrojů, které zaručují správné vyrovnání. Můžete je vidět v horních rohách tohoto obrázku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post