Android: Jak to je open source?

Dějiny

Android Inc. byl založen v říjnu 2003 Andy Rubin, Rich Miner, Nick Sears a Chris White v Palo Alto v Kalifornii. Jak řekl Rubin, chtěli si vyrobit „chytřejší mobilní zařízení, která si jsou mnohem více vědoma polohy a preferencí jeho majitele“.
Jak Google viděl potenciál v tomto projektu s otevřeným zdrojovým kódem, začal investovat do malé malé firmy se skupinou technic-vizionářů a později získal firmu v roce 2005.

Nyní, teprve o 9 let později, všichni víme, co je Android. Je to nejčastěji používaný mobilní operační systém na světě. Běží přes miliardu mobilních zařízení (mobilní telefony a tablety) a je to App Store, Google Play, má mnohem více než milion registrovaných aplikací a více než 50 miliard stahování. Nyní jsou tato čísla velká a těžko myslet, ale je to hodně. Popularita je nepopiratelná. Stejně tak je pověst. Lidé to prostě milují. V současné době jsou na scéně ve skutečnosti 3 hlavní mobilní (smartphone) operační systémy: 1. iOS, 2. Windows Phone, 3. Android. Každý má své vlastní výhody. Myslím, že dva z mnoha předních řad Android jsou „otevřená sourceness“ a přizpůsobení.

Open Source!

Nyní, jak název „Projekt s otevřeným zdrojovým kódem Android“ již odhaluje otevřenost své povahy, je zde citát, který právě uznává skutečnost: „Android je softwarový zásobník s otevřeným zdrojovým kódem pro širokou škálu mobilních zařízení a odpovídající otevřený zdroj a odpovídající open-source Projekt vedený společností Google. “ Toto prohlášení budu odkazovat později.

Většina lidí má rád Android tak, jak je. Možná změní/přidají několik widgetů na své domovské obrazovce (ahhh ano, widgety … sladká malá vlastnost Androidu) Změňte tapetu a vyzváněcí tóny a příběh zde do značné míry končí. Stále však existuje spravedlivé procento lidí, kteří si jsou vědomi kontroly, kterou mohou mít nad svým OS. Nejprve však musíte získat tuto všemocnou kontrolu. A to děláte zakořeněním svého super-inmart elektronického přítele.

Zakořenění vašeho zařízení vám poskytuje schopnost předškolit akce na OS, které vyžadují administrativní oprávnění. Ale pokud tak učiníte, zrušíte svou záruku ve spoustě – mnoho případů (všechny i ​​když existují některé metody bezpečné záruky, jsou také nekorotovací metody…)). Proč je to „zakázáno“? Protože si můžete pokazit telefon, pokud používáte kořen špatným způsobem a z nesprávných důvodů, i když si myslím, že je nemožné zkazovat vaše zařízení, ale do toho se nedostaneme, není to bod, který se snažím odhalit dnes.

Zakořenění je naprosto zábavné. Zařízení můžete znovu/undat, instalovat aplikace, které vyžadují kořen atd. Atd. Protože Android je open source, lidé mohou provést změny samy o sobě. Takže máme ROM vyrobené na míru. Jedná se o individualizované verze originálního OSS vloženého na telefon společností OEMS (výrobce originálního vybavení). Tvůrci rádi položí svou vlastní „pokožku“ na vrchol tzv. „Vanilla“ Android. Vanilla jako syrová verze Androidu není tematická. Tvůrci chytrých telefonů však rádi vkládají tematické verze na své telefony, takže jsou více … jedinečné, rozlišované.

Samsung má svou vlastní velmi dobře -známý TouchWiz, HTC má smysl, LG Optimus UI atd. Někteří lidé to milují, někteří lidé to nenávidí. Ale protože Android je otevřený zdroj a lidé provádějí změny v OSS, jak jsem řekl výše, máme svobodu volby. Můžeme se rozhodnout dát (Flash) další na míru na míru na našich telefonech-Open Source! Například Apple iOS je to ne-go.

To je prostě skvělé, kromě toho, že existuje malý trik, který přitahuje spoustu lidí zpět. Je to záruka. Pokud chcete nahradit původní operační systém, ztratíte záruku, mnohem sympatičtější a vhodnější verzi. Se spoustou telefonů je tomu tak. Vlastním například HTC One X a jakmile jsem odemkl bootloader, neexistuje způsob, jak jej zamknout zpět, takže není jasně viditelné, že zařízení bylo „napadeno“. Takže teď, když moje obrazovka zažívá nějaké potíže, nemohu použít svou záruku.

Jak je Open Source Android?

Zapojil jsem se do sporu s mým kamarádem. A poukázal na to: „Pokud dostanete počítač HP a vložíte na něj další operační systém, řekněme open source Ubuntu Linux, distribuce a poté zažijte potíže se základní deskou, nikdo neřekne:„ Nainstalovali jste Ubuntu, kde byla původně nainstalována, takže vaše vaše vaše Záruka se nepočítá “. Alespoň by neměli … tak proč se to vztahuje na telefony Android, i když to znamená být konkrétně otevřený zdroj.

Projektový tým Android Open Source od společnosti Google nikdy „neodmítl“ záruku (pokud vím), jak je uvedeno výše uvedené citace. Je to OEM, který je zde „otravný oranžový“. A když se něco pokazí, vezmete telefon k dopravci nebo v případě předplaceného telefonu jdete do služby OEM a odmítnou záruku…

HTC zamkne svůj bootloader, aby přestal blikat ROM vyrobené na míru, i když vám poskytují token odemknutí (kód), aby to udělali právě na své webové stránce HTCDev. A to je Samsung, kdo dal nový systém Knox na telefony ze stejného důvodu, pod záminkou být SAnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post