APKTOOL – Dekompile a úpravy APK (Windows, Mac & Linux)

V roce 2016 jsme zveřejnili komplexní tutoriál o kompilaci a rozkladu souborů APK pomocí nástroje APK Easy. Dnes jsme přišli s dalším nástrojem, který vám umožní kompilovat a dekompilovat soubory APK ještě snadněji a jednoduše se nazývá „Apktool“, nástroj založený na Javě, který pracuje na Windows, Linux a MacOS. V tomto tutoriálu APKTOOL uvidíme, jak používat APKTOOL ke kompilaci APK z upraveného zdroje, rozkladu APK, úpravy a přepracování souborů APK a vytvoření balíčku aplikací pro Android.

APK Modding je ve světě Android docela běžný. Modstvím souboru APK můžete přidat nebo odebrat funkce z aplikace, podepsat je vlastním klíčem, změnit design nebo téma uživatelského rozhraní UI a přidat přizpůsobené překlady. APK Modding lze také potenciálně použít k injekci škodlivého kódu do aplikace. To je důvod, proč by měla být při instalaci upravených APK ze zdrojů třetích stran věnována zvláštní péče. V tomto článku budeme hovořit o základech toho, jak manipulovat s APK, aby na něj aplikoval modifikace.

Při nákupu pro provedení jakékoli úpravy souboru Android APK byste jej měli nejprve rozložit, upravit jeho obsah a poté jej sestavit zpět. V současné době je nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, použití speciálního nástroje pro stolní počítače známé jako ApKtool. Apktool je užitečnost založená na Javě, která může běžet na Windows, MacOS a Linux s minimálním úsilím. Jakmile je nastaven, může dekompilovat nebo kompilovat soubor APK s jediným příkazem.

Varování

Úprava souborů APK může způsobit, že se stanou nestabilními a/nebo nepoužitelnými. Při manipulaci se systémem APK souborům buďte opatrní, protože nesprávná změna by mohla způsobit, že vaše zařízení nefunguje. DroidViews nijak nepodporuje úpravu souborů APK tak, aby do nich přidal škodlivý kód. Tento proces je zákonem přísně zakázán.

Nenechte si ujít
Proč začínají mnoho názvů balíčků APK nebo Android aplikace „com“?

Požadavky na nastavení

Než budete moci sledovat náš výukový program APKTOOL, existuje několik předpokladů, o které se musíte postarat. Jediným požadavkem APKTOOL je Java verze 1.8 nebo vyšší. Můžete zkontrolovat, zda máte nainstalované Java nainstalovanou na svém zařízení otevřením příkazového řádku na Windows (klikněte na nabídku Start, zadejte cmd.exe a stiskněte Enter) nebo terminál na MacOS/Linux a poskytnutím příkazu příkaz

Java -version
Nastavení nástroje APK
Pokud se tento příkaz vrátí 1,8 nebo vyšší, je dobré jít. Pokud ne, musíte nejprve nainstalovat Java. Zde můžete získat Java pro své zařízení.

Stáhněte si a nastavte Apktool

Uložit jako… možnost v Apktool
Nejnovější verzi APKTOOL si můžete stáhnout kliknutím na tento odkaz. Po dokončení stahování přejmenujte soubor na apktool.jar. Dále si budete muset stáhnout soubor obalů v závislosti na vašem operačním systému na ploše. Soubor obalů můžete získat pomocí následujících odkazů. Pro vaše pohodlí nejlépe klikněte na odkaz a vyberte „Uložit jako“.

Uložte soubor jako apktool.bat na Windows a ApKtool na MacOS/Linux:

Okna

Operační Systém Mac

Linux

Stáhněte si také soubory ADB a Fastboot pro Windows, MacOS a Linux.

Musíš číst
Vylepšení Android Low Memory Killer (LMK) podle vašich potřeb

Nakonec budete muset přemístit soubory APKTOOL i WRAPPER na speciální místo, aby bylo možné provést všude v systému: Na Windows je toto umístění C: \\ Windows. Na MacOS a Linux je umístěte pod/usr/bin nebo/usr/local/bin (root vyžadován). Pokud jste na Linuxu nebo MacOS, ujistěte se, že oba soubory mají sadu souhlasu spuštění.

Apktool log
Chcete -li otestovat, že vše funguje podle očekávání, otevřete příkazový řádek na Windows nebo na emulátoru terminálu na MacOS a Linux. Poté vydejte příkaz apktool a stiskněte Enter. Měli byste získat výstup podobný následujícímu:

Tutoriál ApKtool pro úpravu souborů APK

Pokryjeme pouze základy manipulace s souborem APK. To zahrnuje pouze dekompilaci a kompilaci. Všechno jiného leží mimo rozsah tohoto krátkého článku a mělo by být pokryto samostatným psaním.

Související příspěvek
Jak nainstalovat APK pomocí příkazů ADB

Dekompilujte, upravte a překompilujte soubory APK

Nejprve si stáhněte soubor APK, který potřebujete k rozkladu a úpravě. V této příručce budeme jako příklad používat aplikaci App App Facebook Lite. Můžete si jej stáhnout zde.

Dále otevřete emulátor terminálu nebo příkazový řádek uvnitř složky, do které jste stáhli soubor APK. Chcete -li to provést na Windows, přejděte do složky pomocí průzkumníka Windows a poté zadejte CMD do adresního řádku, jak je uvedeno níže. Hit Enter a okno příkazového řádku se otevře.

Rozložení souboru APK je poměrně jednoduché. Musíte pouze vydat příkaz v následující podobě:

Apktool d
Pro aplikaci Facebook Lite se to dostane do:

ApKtool D Facebook_LITE_V118.0.0.9.94.APK
APKTOOL vytvoří novou složku se stejným názvem jako soubor APK a umístí do něj všechna data aplikace.

Nová složka bude mít strukturu podobnou následující:

Složka RES obsahuje vše, co musí dokončit překlady a rozvržením uživatelského rozhraní.

Složka SMALI obsahuje zdrojový kód aplikace ve formě SMALI. Smali je Lnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post