Servery Amazonu byly použity k útoku na síť Sony PlayStation Network [Report]

Servery Sony mohly být odstraněny pomocí Amazonových serverů podle Bloomberga.

Bloomberg, který cituje lidi, kteří jsou s touto záležitostí obeznámeni, prohlašuje, že Amazonovy servery „Amazon Web Services“ mohou být použity k útoku Sony na internetovou přítomnost. AWS je platforma cloud computingu, která byla přístupná pomocí falešného účtu, který byl od té doby uzavřen.

Síťové jednotlivce společnosti Sony 77+ milionů PlayStation Network nebyly schopny tuto službu využívat týdny, protože společnost našla neautorizovaný přístup k osobním údajům prostřednictvím svých systémů a vzala je offline. PSN i Qriocity jsou od minulého měsíce offline, přičemž Sony zdánlivě obviňuje hackerskou skupinu Anonymous za vniknutí. Od té doby byly také předmětem útoků Sony na serverech Internet Entertainment.

Zatímco anonymní přímý odmítl tvrzení, je obtížné zjistit, které další skupiny mají know-how a zdroje potřebné k tomu, aby stáhly útok této velikosti.

Společnost Sony nadále zvyšuje své bezpečnostní systémy, než přivede své služby zpět na internet a v současné době hledá právní kroky proti tomu, kdo vyvolává výpadky.

Zatímco Amazon nebyl cílem žádných pokusů o hackerství, nemusí být imunní vůči následkům, přičemž mnozí pochybují o moudrosti cloud computingu.

Přesto je funkce Amazon Web Services pravděpodobně telefonicky upozornění na obavy, které některé podniky vyjádřily nad zabezpečením výpočetních služeb poskytovaných prostřednictvím vzdálených serverů ostatních, označovaných jako cloud computing.

Později včera v noci společnost Sony vytlačila novou aktualizaci softwarové aplikace 3.61 pro svou konzoli PS3 v rámci přípravy na návrat své síťové služby PlayStation. Od té doby se uvádí, že služba byla přivedena zpět ve všech Spojených státech a Kanadě, přičemž obnova po celém světě stále zpracovává.

Můžete nás dodržovat na Twitteru nebo se připojit k naší Facebookové fanpage, abyste se informovali o všech nejnovějších od společnosti Microsoft, Google a Apple.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post