Self-montážní polymery podporují silikonové 3D výtisky

Všichni víme, jaký je maximální cíl 3D tisku: být schopen tisknout části pro všechno, včetně našich vlastních těl. K dosažení tohoto potenciálu potřebujeme lepší způsoby, jak tisknout měkké materiály, a to naznačuje, že potřebujeme lepší způsoby, jak podporovat výtisky, zatímco oni probíhají.

To je zaměření akademické kontroly papíru tiskového silikonu v mikrogelech na bázi oleje. Vedoucí autor [Christopher S. O’Bryan] a tým z měkkého záležitosti Výzkumná laboratoř na University of Florida Gainesville vyvinuli metodu s použitím samo-montážních polymerů namočených v minerálním oleji jako matrice, do které mohou být vytištěny silikonové elastomery. Technika využívá granulovaných mikrogelů, které jsou “zaseknuté” do pevné látky, přestože je až 95% rozpouštědla. Pod tlakem, jako je například, který vyvíjel tryskou 3D tiskárny, pevné unjams do tekoucí kapaliny, což umožňuje tiskárně vytlačit silikon. Mikrogel se rychle zasekne zpět do pevné látky, což podporuje silikon, jak to léčí.

[O’Bryan] et al použili techniku ​​tisku modelu průdušnice, malého potrubí a čerpadla s kulovými ventily. Existuje videa QuickTime of Dokončené potrubí a čerpadlo v akci. Zatímco jsme přikryli flexibilní možnosti tisku dříve, tato technika je krokem za sebou a něco, co jsme chtěli vidět, aby se na trh hobby tisku.

[LONC], díky za špičku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post