ROHDE & SCHWARZ FSIQ Signal analyzátor IF-FILTER Modul Oprava práce

, který nemůže vydržet vydržet kus skutečně nákladného laboratorního testovacího zařízení pro vedle ničeho při procházení eBay nebo podobně? Možná vám poskytne truchtivé oči při procházení s prodejem trávníku. Běžně takový převod je nabízen za cenově dostupné, protože je to vadné, nicméně s trochou pozornosti, může být obnoven k životu. To je přesně to, jak [Roberto Barrios] skončil s analyzátorem Rohde & Schwarz FSIQ 7 Signal Lounging kolem jeho polohy po dobu několika měsíců nahoru, dokud to nedostal.

Vidíte něco špatně s tímto obrázkem?
Část opravy nahradil busted RF konvertor modul (A160 IF-FILTER) s použitým, ale pracujícím náhradou, nicméně toto zanechalo gadget s podivnými kalibračními selháním. V procesu sledování příčiny, [Roberto] vzal mnoho obrazů s vysokým rozlišením obou stranách PCB v nákupu až po reverzní inženýr obvod. K komplikování záležitostí, výsledky kalibrace navrhly, že filtry jednotky byly v pořádku na boot-up, nicméně by odchýlil po několika minutách.

Po prodloužení filtračního modulu pro práci mimo skříň, stejně jako experimentální využití horkého vzduchu pistole, případně byla příčina sledována na neosaženou podložku. Přemýšlíte o neuvěřitelně snadné příčině selhání, zdá se, že R & S QA měl off-den, když byl tento náhradní modul vyroben. Pokud je tu lekce, která je třeba objevit přímo zde je s největší pravděpodobností, že snadná vizuální kontrola je v některých případech vše, co je potřeba k opravě problémů s hardwarem.

Jaké jsou vaše nákladní práce pro opravy zařízení? Co jste zjistil, že by mohla zachránit ostatní hodiny svého času?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Adobe vydává aktualizace téměř všech inovativních cloudových aplikací včetně Photoshopu a Lightroom pro iPadAdobe vydává aktualizace téměř všech inovativních cloudových aplikací včetně Photoshopu a Lightroom pro iPad

, pokud jste inovativní jednotlivce Adobe, s největší pravděpodobností dnes vidíte spoustu aktualizací aplikací. Společnost Adobe provedla nové aktualizace téměř všech svých inovativních cloudových aplikací na několika platformách. Počínaje Photoshopem