Nový malware Android On Play Store přeměňuje zařízení na kryptoměnové horníky

, jako je open source povaha ekosystému Android, že se představuje jako atraktivní vyhlídka pro tvůrce malwaru a další takové bezohledné entity. Obvykle se jedná o to, že potenciálně riskantní aplikace obíhají mimo hranice obchodu Google Play, a proto se vyhýbají službám stahování třetích stran, uživatelé Androidu mohou zůstat relativně bezpečný. Distinguished Safety Firma Trend Micro však právě objevil nový typ chyby, který může tajně proměnit zařízení v digitální měnové horníky, a znepokojivě se považuje za postiženo alespoň dvě aplikace pro hry Play Store.

Těžba CyrptoCurrency vyžaduje velmi výkonné stroje v nákupu k dosažení efektivních výsledků, a proto by potenciální napětí, které by tento malware mohl umístit na mobilní zařízení, nesmí být podceňován. Ocenující horníci měn, jako jsou bitcoiny a litecoin, obvykle utratí úžasnou nabídku peněz při budování silných nastavení, která dokážou zvládnout obrovské napětí a zůstávají v pořádku pro účel, ale zatímco naše mobilní zařízení se v posledních několika letech stala mnohem silnějším. Nejsou úplně připraveni na úkol tak namáhavý.

Trend Micro poznamenal, že takový je způsob, jakým malware infiltruje zařízení, že smartphone nebo tablet Android lze proměnit v digitální těžební centrum bez znalosti uživatele. Aplikace sestávající z tajného těžebního kódu podle bezpečnostní firmy jsou ceněny a písně – z nichž druhé byly nainstalovány mezi jednou a pěti milionůkrát.

Obě aplikace byly vylepšeny do důl, když je zařízení nabití, což zase způsobí, že aktivita je méně podezřelá. Pokud by to mělo být těžbu bez nabití, vzdalo by se to rychlým rychlostí vypuštění baterie a jako takové by pravděpodobně bylo objeveno dlouho předtím, než si mohou miliony uživatelů stáhnout výše uvedené aplikace. V jistém smyslu byl tedy malware implementován kreativním způsobem a vzhledem k tomu, že se tak dlouho vyhýbalo detekci, je těžké tvrdit, že kdokoli za tímto podvodem má polovinu mozku.

Pokud máte nainstalované na instalaci některé z těchto aplikací, můžete udělat mnohem horší, než je okamžitě smazat, a doufejme, že je Google rozptýlí z obchodu Play dříve než později.

(Zdroj: Trendmicro)

Můžete také chtít vyzkoušet:

Android vytvořil pro být otevřený, ne bezpečný, říká hlava Android

Můžete nás sledovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech aktuálních od společnosti Microsoft, Google, Apple a Web.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post