Apple se ponoří do lékařského výzkumu s ResearchKit a 5 zbrusu nových aplikací [video]

, když Apple dnes ráno zahájil svou akci jarních vpřed, veškerá pozornost byla na Apple Watch a možnost přijetí nového MacBooku. Nyní máme ceny a datum vydání pro první smartwatch Apple a nový 12palcový sítnice MacBook, ale i se všemi úniky se Apple podařilo na nás překvapit. Toto překvapení bylo samozřejmě ResearchKit.

VýzkumnáKit, oznámený Tim Cookem a poté nám vysvětlil pouhé smrtelníky senior viceprezidentkou Jeff Williams, je způsob, jak se každý majitel iPhone – alespoň ve Spojených státech – stát součástí lékařského výzkumu. ResearchKit je „softwarový rámec s otevřeným zdrojovým kódem, který usnadňuje výzkumným pracovníkům a vývojářům vytvářet aplikace, které by mohly revoluci v lékařských studiích,“ říká společnost. Stručně řečeno, že iPhone v kapse by mohl být použit k vyléčení rakoviny nebo lépe porozumět Parkinsonovi. Líbí se nám to zvuk.

Out the Gate Apple nabízí pět bezplatných aplikací, které se spojují s výzkumnýmKit, všechny se soustředí na jiný aspekt zdraví od astmatu až po výše uvedené Parkinsonovy. Apple říká, že lékařský výzkum se v průběhu let nezměnil a že použití iPhone by mohlo nejen zlepšit shromážděná data, ale znamená, že vědci mohou sbírat mnohem více.

Aplikace, které Apple nabídne nejprve veškeré centrum kolem jiné nemoci nebo onemocnění, a všechny stojí za čas. Uživatelé se budou moci přihlásit nebo odcházet v závislosti na jejich vlastních preferencích a Apple nikdy neuvidí data, která výzkumKit shromažďuje. Uživatelé také uvidí, že data v grafech a la v aplikaci zdraví, takže budou moci také využívat vlastní data.

Vlastní aplikace společnosti Apple jsou určeny pro trpící astmatu, Parkinsonovy choroby, cukrovky, rakoviny prsu a kardiovaskulárních chorob.

Astma

Aplikace pro zdraví, kterou vytvořili Mount Sinai, Weill Cornell Medical College a LifeMap, umožní vědcům získat zlepšené poznatky o tom, jak je astma spuštěna mezi různými pacienty. Aplikace také pomáhá uživatelům spravovat jejich vlastní astma a pomáhá personalizovat léčbu na základě řady faktorů. Data GPS budou použita například k určení umístění astmatických spouštěčů.

Stáhněte si z App Store zde.

Parkinsonova choroba

Nová aplikace MPOWER umožní trpícím Parkinsonovi měřit data, jako je obratnost, rovnováha v paměti IR a chůze pomocí iPhone a některé jednoduché testy založené na dotyku vedle akcelerometru aplikace. Doufáme, že pacienti budou schopni rozpoznat své vlastní příznaky, zatímco vědci budou schopni lépe porozumět Parkinsonově chorobě pomocí údajů, které aplikace MPower shromažďuje.

Stáhněte si z App Store zde.

Cukrovka

Tato aplikace pro monitorování diabetu, která se nazývá Glucosuccess, vytvořila Massachusetts General Hospital a jeho cílem je umožnit uživatelům lépe porozumět tomu, jak věci, jako je strava a cvičení, ovlivňují hladinu glukózy v krvi. Pomáháme pacientům lépe se rozhodnout, že aplikace Glucosuccess by měla pomoci každému vidět, jak jejich činy ovlivňují hladinu cukru v krvi.

Stáhněte si z App Store zde.

Rakovina prsu

Institut pro rakovinu Dana-Farber spolu s UCLA Fielding School of Public Health, Sage Bionetworks a Penn Medicine vyvinuli aplikaci Share the Journey. Cílem této aplikace je pomoci lidem pochopit dlouhodobé účinky chemoterapie. Tím, že žádá pacienty, aby přihlásili věci, jako je úroveň energie a jejich nálada, mohla aplikace pomoci pacientům nabídnout lepší kvalitu života po jejich léčbě.

Stáhněte si z App Store zde.

Kardiovaskulární onemocnění

University of Oxford a Stanford Medicine vytvořily aplikaci MyHeart Counts. Použitím průzkumů by aplikace měla umožnit vědcům přesně pochopit, jak se volba aktivity a životního stylu vztahují k riziku kardiovaskulárního onemocnění.

Stáhněte si z App Store zde.

Všech pět aplikací [hodných] stahování, pokud se hodí do jedné z kategorií, které pokrývají, a pokud něco pomůže pokročit v moderní medicíně, nemůžeme toho dostat dost. Tlak společnosti Apple do světa lékařského výzkumu je zajímavý na jeho tváři, ale pokud jsme upřímní, jsme rádi, že předmět získává pozornost, kterou si zaslouží.

Můžete nás sledovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech nejnovějších od společnosti Microsoft, Google, Apple a Web.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post