Povolení Ethernetu na ESP32

ESP32 je nejnovější a největší div 2 z Espressif. Je to 32-bitový, dvojížný čip s WiFi, Bluetooth a tun periferií, jako je plechovka a Ethernet. Pro většinu těchto periferií má espressif již několik kousků příkladného kódu, ale [Frank Sautter] neměl rád realizaci Ethernet. “Skladový” kódu volá pro Ethernet TLK110 Ethernet Phy, ale to je drahý čip, když je zakoupen v množství. Lepší čip by byl LAN8720, takže [Frank] postavil desku, která umožní ethernet na ESP32 s tímto čipem.

ESP32 potřebuje pouze několik komponent, které jej připojují do sítě Ethernet. Jen pár odporů, kondenzátorů, a RJ45 Jack se postará o většinu práce, ale protože on bere Ethernet ‘Shield’ trasa, potřebuje přidat svůj vlastní Ethernet PHY. WAVESHARE LAN8720 je pro to čip, ale je tu problém s konfigurací PIN ESP32. GPIO0 na ESP32 má dvě funkce – první je tahání nízkých během spuštění pro sériové programování a druhý je vstupní vstup pro funkční blok EMAC. Některé obvody musí být navrženy tak, aby umožňovaly obě podmínky pro umožnění ethernetu na ESP32.

[Roztok Frank] je přidání několika tažných a rozkládacích odporů na breakout desku a použít nepoužitý GPIO PIN pro přepínání GPIO0 vysoko během spuštění, ale umožňuje, aby se krystal chytil o něco později. Je to hack, určitě, ale to umožňují mnohem levnější čipy, které mají být použity k poskytnutí ESP32 Ethernet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post