Rainwater Skladování GoJo je mrtvice Genius

konvenční etiopské Gojo. Obrázek s laskavým svolením EasternTravelAvleAntour.com
Konvenční etiopské GoJo je kruhový klenutý obydlí vyrobený z centrálního vertikálního paprsku a okolní strukturu zakřivených nosníků z dřeva nebo bambusu. Vnější strukturu dokončí kryt sušeného trávníku a bláta. Tyto budovy se nacházejí po celé škole ve venkovských oblastech, kvůli jejich snadné konstrukci a dostupnosti levných materiálů. Jeden velký problém žijící ve venkovských oblastech v rozvojových zemích je přístup k vodě. Etiopský tvůrce [Antneh Gashaw] zná něco nebo dva o praktičnostech života v rozvojovém národu, a přišel s důmyslným traktem na konvenční Gojo. Myšlenka je vyměnit vnější strukturu s trubkami schopnými skladovat dešťovou vodu. Sběratelská deska na vrcholu střešního střešního systému směruje dešťovou vodu do trubek – s některými malými vyvažovacími trubkami je spojujícími na dně – rovnoměrně rozdělují skladovanou vodu. Klepnutím na dně struktury umožňuje, aby se trubky vyprázdnily na vyžádání. Dalším zajímavým bodem o tomto designu, je to, že voda dodává nějakou větší hmotnost, zdarma, což dává strukturu mnohem zlepšenou stabilitu ve vysokých větrech, což zvyšuje bezpečnost.

{Antneh] konstatuje, že správná vodní infrastruktura je extrémně drahá a prostě se nestane. Dobře kopání, instalace podzemních vodních nádrží, a další takové zastavení mezery mezery jsou skvělé, ale stále potřebují významnou investici, a věří, že jeho modifikovaný nápad goJo pomůže snížit problém skladování vody během období dešťů a snížit tlak na Centralizované studny a další řešení zaměřená na komunitu. A co víc, mělo by to být levné. Budeme zobrazit se zájmem, kde to jde.

Viděli jsme několik hacků z Afriky národů, ne mnoho, jen pár, ale jsou zajímavé. Stejně jako tento DIY vrtulník, který se nedostal docela létat, a tento e-odpad 3D tiskárna. Udržíme naše oko oloupané pro více!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post