Tepelná panorama jeden pixel najednou

Inspirace může udeřit z nejpodivnějších míst. Odhalení zapomenutého Melexis MLX90614 Termopile z jeho “Doručená pošta,” [Saulius Lukse] používal k vytvoření panoramatického tepelného fotoaparátu.

[Lukse] Využíval ATMEGA328 pro řízení tepelného senzoru a používal projekt k testování dvojice dvou otočných motorů, které vyvinul pro naklonění a pánev, s některými kluznými kroužky, aby ho udržely v pohybu, protože zachycuje scénu. To řekl, s 720 x 360 panoramatický obraz jeden pixel v čase trvá přes hodinu, a kompilovat všechny tyto informace do srozumitelného obrazu není žádný malý výkon. Příležitostné škytavka jsou v obraze mrtvé pixely, ale ty jsou rychle naplněny průměrem teploty přilehlých pixelů.

Fotoaparátová souprava pracuje – a to dopadne dobrý obrázek – ale [Lukse] říká, že modernizovaná infračervená videokamera pro zachycení větších snímků v čase a vyšší rozlišení by nebylo nevítáno.

Další inteligentní použití termopie vám může trvat trase této tepelné baterky. Pokud nebudete stavět vlastní tepelnou videokameru přímo.

[Díky za tip, IMN!]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post