Apple patent ukazuje na statistiky specifické hlasové zpětné vazby a haptická tlačítka pro iPhone Next-Gen

Ve světě patentů Apple nikdy není nudný okamžik. V minulosti jsme viděli plíživé koutek mnoha nových kusů Apple Kit a viděli jsme některé věci, které se nikdy nedostaly do skutečného světa. Když se podíváme na dvě nejnovější patentové přihlášky od chlapců v Cupertinu, opravdu si nejsme jisti, do které kategorie zapadají.

První ze dvou patentů je pro „Nastavitelný hlasový výstup na základě stavu zařízení“, který odkazuje na způsob, jakým by zařízení reagovalo na požadavek na stav.

Uvedené příklady ukazují seznam příkazů – stisknutí dlouhých/krátkých tlačítek, jeden nebo dvojité klepnutí mimo jiné – a seznam možných odpovědí. To, co se scvrkává, je možnost zařízení, které by mohlo nabídnout vhodnou hlasovou reakci na tlačítko na základě aktuálního stavu. Slashgear používá příklad iPhone, který vykazuje nízkou baterii s unavenou, bezchybnou hlasovou odezvou. Doufáme, že Apple má pro tuto technologii lepší nápady než to, pokud ji nakonec používají!

Druhý patent je pro „vstupní zařízení a metody provozu“, které, i když ne přesně nastavení pulzních závodů může být nejzajímavější z obou.

Patent umožňuje zpětnou vazbu hmatové síly pomocí tlakových senzorů a pneumatiky, aby se oblasti na povrchu snadnější nebo těžší stiskli. Pomyslete na rovnou plochu, který při stisknutí tlačítka mění množství cestování, se schopností usnadnit nebo těžší stisknout různé oblasti. Apple to vidí jako způsob, jak potenciálně přidat inteligentní tlačítka do zařízení podobných Slate, jako jsou chytré telefony a tablety.

Jak je však vždy u patentů jakéhokoli druhu, neexistují žádné záruky, že žádná technologie uvedená v obou patentových přihláškách najde cestu do skutečného hardwaru. Mnoho patentů je pro věci, které vymyslejí inženýři a patentované, takže je nikdo jiný nemůže použít, ať už je možná budou chtít použít sami nebo ne. Apple je zvláště známý pro patentování všeho a všeho.

Mohlo by to být opět zde, nebo jsme na některých mluvících knoflících?

Můžete nás sledovat na Twitteru nebo se připojit k naší Facebookové fanpage, abyste se informovali o všech nejnovějších od společnosti Microsoft, Google a Apple.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post