Jak zkontrolovat, zda je iPhone odcizen nebo ne před nákupem rychle a snadno

společnosti jako Apple a Samsung účtují tak vysokou prémii za své chytré telefony, že někteří spotřebitelé jsou doslova nuceni se pustit do někdy kalného světa sekundárních prodejních kanálů za účelem získání relativně moderního smartphonu. Ne každý může rychle skočit na rozjetý vůz Galaxy S8 nebo iPhone 7 Plus a vydělat tento typ peněz, a proto jsou místa jako Craigslist a eBay pro spotřebitele tak oblíbené.

Zkontrolujete však, zda je toto zařízení, které vás zajímá, legitimní a dosud nebylo zaregistrováno jako odcizené? No, je tu nová služba, která je mnohem snazší a rychlejší kontrolovat a používat.

V rozsáhlé řadě služeb a nabídek Apple používal k poskytování nástroje pro status aktivace, který přesně to udělal. Uživatelé byli schopni zadat některé informace o konkrétních zařízeních a rychle získat zprávu o zařízení, která by byla informována, pokud by číslo IMEI bylo zadáno do jakýchkoli databází BlackList.

K tomu obvykle dochází, když uživatel hlásí zařízení ztracené nebo odcizené zařízení do své sítě a chce zajistit, aby zařízení nemohlo být znovu použito. Bez varování však Apple tento nástroj odstranil a lidi nechal škrábat hlavu o tom, co dělat dál. Spíše než jednoduše důvěřovat prodejci, CTIA vytvořila webový nástroj pro ukradený telefon.

Jako zástupce bezdrátového komunikačního průmyslu Spojených států má CTIA zájem o ochranu pověsti tohoto odvětví. Má také přístup k informacím, které potřebuje v příslušných databázích, aby vytvořil takový nástroj. Teorie za tím je velmi jednoduchá. Uživatelé jednoduše přejděte na web Stolen Phone Checker na StolenPhonechecker.org/spc/consumer, zadejte číslo IMEI smartphonu, které hledají nákup prostřednictvím jednoho z těchto sekundárních prodejních kanálů, a nástroj rychle poskytne informace, které informace, které vám poskytne informace, které je potřeba.

Tento nástroj samozřejmě přichází s několika malými upozorněními. Po zakoupení zařízení je snadné mít IMEI a zkontrolovat jej. Ale je opravdu příliš pozdě, pokud se vrátí jako ukradení nebo nesprávné umístění. Tento nástroj se ve skutečnosti spoléhá na to, že kupující bude mít číslo IMEI na prvním místě jednotlivcem prodávajícím hardware. Pokud je to legitimní, neměl by to být problém. Pokud tato osoba neposkytne IMEI, pak je to pravděpodobně varovné znamení, které se vyhýbá z nákupu.

Můžete také chtít vyzkoušet:

Jak najít imei / sériové číslo ztraceného iPhone snadným způsobem

Jak zkontrolovat stav aktivace zámku iPhone [řešení]

Stáhnout Instagram Rocket IPA Hack on iOS 10 [bez vězení vyžaduje]

Stáhněte si Spotify ++ IPA na iOS 10 [bez nutnosti útěku z vězení]

Pokemon Go 1.33.1 a 0,63.1 Hack je k dispozici ke stažení nyní

Opravte problém s velikostí obrazovky Kodi na 17/17.1 Krypton, tady je, jak [edice 2017]

Můžete nás sledovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech nejnovějších od společnosti Microsoft, Google, Apple a Web.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post