KNOW AUDIO: mixtapes, smyček pásky, jakož i žiletky

V našem no-nesmysl cestu se světem audio inovací jsme doposud se podíval na digitální audio stejně jako záznam o vinyl disk. Co chybí? Magnetická páska, záznamové médium kdysi všudypřítomné, že úplně první revoluci vysílání i záznam trhy v polovině 20. století, stejně jako pokračoval být oporou domácího audio před plodit celé pole osobního zvuku. Pokud jste nadšenec či kolektor, je pravděpodobné, že nebudete mít magnetofon ve svém zvukovém nastavení tady v roce 2021, stejně jako budete s největší pravděpodobností bude balit své 8-bitové hry z SD karty spíše než kazeta, nicméně překvapivě stále existuje spousta audiokazet uvolněné novinek či pomíjivých collectables.

Gadget, který učinil hluku druhé poloviny 20. století

„Jako cestující žiletka“, což je Blattnerphone ocelového pásu magnetofonu v BBC v roce 1937. Douglas Hallam, Jr., Public domain.
Úplně první magnetické záznamy byly vyrobeny přímo na kovové dráty, nicméně kovové uniformy jak se ohýbá. Zakrytím univerzální plastová páska v železných částicích, může být přesně stejné základní způsob, kterým se stanoví zvukový signál jako změny v magnetickém poli menší, lehčí, stejně jako mnohem robustnější. nicméně rozhodující pro tento formát uprchlý úspěch se o technické zhodnocení, které odlišují tyto stroje 1950 od svých kabel rekordéru předků.

Ať už je to skromný kazetový magnetofon nebo top-end studio vícestopý všechny magnetofony jsou velmi podobné. Existují dva kotouče, které drží pásku: přehrávání naviják, že domovy záznam, jakož i navíjecí, který ukládá páska, jak to hraje ve stroji. Navíjecí cívka je lehce poháněn běžet rychleji, než je rychlost pásku, stejně jako cívka přehrávání má menší brzdné síly k udržení pásku pod napětím v žádném dobách způsobem.

Přítiskový stejně jako páska vedoucí kazetového mechanismu Sony. Raimond Spekking, CC BY-SA 4.0.
V případě, že páska je právě vytáhl kolem hlavy síly na navíjecí cívku, poběží rychlostí variabilní diktované silou na cívce, jakož i poloměr pásku posouvaným na něm. To je velmi důležité, aby rychlost pásky být konstantní, stejně jako je to provedeno sevřením ji mezi konstantní rychlostí otáčení kovový váleček, stejně jako gumy jeden. To Přítiskový reguluje rychlost, s páskou napětí udržované na obou stranách jí cívkových jednotek. Před páska prochází s přítlačnou kladkou, prochází dvěma nebo třemi magnetickými vydány i komponovat hlavami. Úplně první dostat do kontaktu s je s Mazací hlava, dodržel záznamem stejně jako přehrávání hlavami. V některých strojích rekord, stejně jako přehrávání se provádí přesně stejnou hlavou. Hlavy mají nastavitelnou azimut, který je nastaven tak, že prostor mezi tyčemi do hlavy je kolmá k okraji pásky.

Mnoho magnetofony, jako je tato Sanyo kazetový magnetofon měl značné přepne na opakované využití části svého obvodu mezi hrou, stejně jako záznam. tony_duell, CC BY 2.0.
Nahrávka stejně jako přehrávací hlavy jsou obě spojeny s audio zesilovače. V některých prostých strojích tyto dva zesilovače jsou přesně stejné fyzikální okruh obrácen naznačuje přepínače pro záznam / přehrávání, avšak při vysokých vysoce kvalitní rekordéry budou oddělené. Mazací hlavice je poháněn střídavým signálem vysokofrekvenčního při záznamu, se záměrem eliminovat, stejně jako přepsání jakýkoliv typ předchozích nahrávek.

Magnetická páska není lineární médium, což znamená, že do jaké míry může být magnetizován není přímo úměrná magnetické pole aplikováno. Nicméně to má celou řadu, kde je to kolem lineární, vedoucí inženýři hledat způsoby, aby zvukový záznam do lineární oblasti, jakož i výrazně snížit zkreslení. Původně se využil stejnosměrnou odchylku s pevnou DC současné streaming se záznamovou hlavou, ale později styly využita AC zkreslení, ve kterém vysokofrekvenční střídavý signál řada desítek kHz vyšší než zvukový signál se zaznamená spolu s ním se AC je neslyšitelný při přehrávání však majícím dopad dodávat konstantní úroveň nahrávání, aby byla dodržena lineární oblasti magnetických vlastností na kazetě. AC předpětí pochází z oscilátoru, který rovněž dodává pohon pro pásky Mazací hlava, jakož i, jehož frekvence, jakož i úroveň se nastaví na různé hodnoty v závislosti na typu použitého pásku média v použití. různé magnetické materiály byly použity v pásková média, včetně oxidu železa, chrómu oxid, jakož i jemně rozdělené částice železa, stejně jako každý z nich má jiné magnetické vlastnosti, stejně jako potřebuje různé zkreslení.

Snížení hluku čipy s logem Dolby v kazetovém magnetofonu Yamaha. Retired elektrikář, CC0.
Magnetická páska je neodmyslitelně hlučné prostředí, do té míry, že whooshing hluk okolního hluku je jednoznačně audible v záznamu na kazetu. Pokud jste obeznámeni s Dolby Laboratories může být s jejich prostorovým zvukem kódování pro filmový divadel, stejně jako systémy dům kino, ale to bylo v analogových systémech protihlukových záznamových že začali. Původní systém Dolby byla sada filtrů použití kompanderu (zesilovače s logaritmickou působení znamenalo pro zvýšení dynamického rozsahu) na různá frekvenční pásma, které se při otočení měly vliv minimalizovat vysokofrekvenční hluk prvek výsledného signálu. Verze spotřebitel toto bylo voláno Dolby B, stejně jako to bylo základní funkcí pásky záznamových zařízení počínaje rokem na začátku roku 1970.

Který Tape je právě pro vás nejvhodnější?

Naviják na kotouči magnetofonu byl viděn jako důležitý dostatečný být vytvořen do kapsle byty populární věže Tokio Nakagin. Dick Thomas Johnson (CC BY 2.0)
Pro sběratele, ther byli velké množství esoterických páskové kazety, stejně jako kazet v průběhu desetiletí, ale pro fungování systému Hi-Fi je pravděpodobné, že pouze dva styly budou mít zájem. Naviják k cívce byl původní magnetofon, které mají jak již název napovídá dvojici otevřených rolích pásky. spotřebitele, jakož i nižší-end odborné kotouč-k-navinout stroje využíván 1/4 palce velký pásku běh v rozsahu rychlostí od 15 palců za sekundu pro vysílání kvalitních 7,5 palců za sekundu jako typický záznamové každodenní médium, jako stejně jako 3,25 palců za sekundu pro nahrávání hlasu. Jeho extrémní jednoduchost editaci žiletkou snížit pásku před sestřihem se speciální lepicí páskou dělal to transformace ve vysílacím celém světě, stejně jako někteří z nás se stále dělá to v roce 1990.

Možná, že budete mít mnohem blíže seznámit s kazetě, styl, se sídlem ve společnosti Philips v roce 1960 jako diktafon média nicméně, která díky své popularitě byl založen na Hi-Fi prostředí, jakož i poté s úspěchem Sony Walkman , ke genezi přenosných hudebních přehrávačů. Tento styl má dva kotouče, miniaturizuje, jakož i obaluje je v plastové kazetě, s 0,15 palce velké pásky sestávající ze čtyř stop ve dvou stereo páry pohybující se v 1 7/8 palce za sekundu. Že styl by mohl být zřízen do bodu, ve kterém by mohl takový nízká rychlost páska dodávat co nakonec skončil jako vysoce kvalitní systém je poctou na práci spoustu inženýrů na soupeřících audio činnosti ve věku, který ji tlačil k jeho limitu.

A 30 nebo 40-letý kazetový magnetofon bude stále šum dobře, stejně jako náklady vám mnohem méně, než si myslíte. waterborough, Public domain.
Kdybyste se podíval na magnetofon mnohem mnohem více, než je novinka měla podle staršího příbuzného, pak doufáme, že jste objevili něco zajímavého. Možná byste chtěli jeden pro své vlastní stack, stejně jako překvapivé, že je stále možné získat zcela nový kazetové v roce 2020. Nicméně, zatímco mechanismy kazetový přehrávač bylo, když se vyrábí na A mimořádně vysoký základní špičkovými tvůrci pro své vlastní výrobky, nyní se zdá, že jen velmi málo počet různých mechanismů, vyrobených, které se objevují ve všech nových kazetových přehrávačů na trhu. Je tu nejvyšší nakládací systém, který se objevuje ve všech klonech aliexpress Walkman, navíc na štěrbinovou mechaniku jednoho, které mohou být objeveny v jakékoliv vozidlo kazeta zůstat k dispozici hráči. Web vám řeknou, že jsou klony mechanismů ze strany japonské firmy s názvem Tanashin, tvůrci mechanismů rozpočtového plánu do roku 2009, jakož i všeobecná shoda je, že jsou na velmi nízké kvality. Navrhujeme vlečnými sítěmi na aukční stránky, stejně jako goodwill obchody pro velké vysoce kvalitní Hi-Fi palubě z pozdní 1980 nebo brzy 1990, získání pásu sadu náhradní, stejně jako zjistit, jak přesně nastavit její páska hlavy azimut.

Záznam páska je zastaralá, stejně jako snad ještě relevantní pro audio v roce 2021; Proč by proboha zjistíte to zajímavé? Jeho kulturní dopad. Je spravedlivé uvést, že páska je definována hluk významné hudební produkce uvažuje, že roku 1950. hudba přesunula z set kusů, které by se dalo žít, aby výrobní studio děl, která závisela na měsících práce na vytvoření hluku nedosažitelné s nástroji na vlastní pěst, stejně jako je to od pásky. Před (páska) Walkman, reprodukované hudbě byl sit-down-in-the-obývací pokoj záležitost, stejně jako teď bereme přenosnou hudbu za samozřejmost. možná mnohem snadněji přístupné tradice spočívá v mnohem větší lidské rovině, přesně tak, jak mnoho z vás si zřídila mixtape? poslat svůj hýčkaný ručně řemeslně pásku ze svých současných hudebních volby, s objímkou ručně kreslená na kazetovém pouzdru, jakož i pokud máte jeden na oplátku hrát to k smrti. „Nastavil jsem vytvořit Spotify playlist pro vás“ prostě nemá přesně stejný zvuk k němu.

Po tomto pobytu do zastaralý analogový zvuk budeme zpátky na trať s naší další splátky, stejně jako tentokrát je to stále ideální k srdciMálo z audio světa je mnohem pochybnější nároky. Podíváme se na kabely.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post