Self vyvažování robot potřebuje bitovou práci

Samoobytaného robota není nový nápad, ale líbilo se nám estetika [Maker Atom] stavět. Použití pruhy a tištěné držáku vypadá dobře, jak můžete vidět ve videu, níže.

Stejně jako spousta prvotních projektů, i když se naučily některé poučení. Napájecí zdroj potřebuje trochu práce a rozsah dodržování zůstatku nesplňoval očekávání. Ale tyto otázky jsou rozpustné a jako obvykle se často naučíte mnohem více z práce prostřednictvím problémů, jako jsou tyto.

Srdcem systému je MPU6050, který dodává gyroskopu a akcelerometr spolu s kombinovanou schopností na palubě. Dostupnost knihoven pro senzor a PID regulátor činí projekt velmi snadno dokončit.

Zejména PID Správa smyčka se zaměřuje na preferované specifikace systému a aktuálního stavu. Potom vypočítá výstup na základě rozdílu v určování v aktuálním čase a čase různými způsoby. Jinými slovy, část výstupu se vyvíjí kvůli surovém rozdílu, ale další části výstupního formuláře z důvodu akumulované chyby v průběhu času nebo z náhlých poruch. Nastavení zisku tak, aby tyto díly zůstaly v rovnováze, mohou být trochu složité.

Nicméně, nakonec tyto baterie nestačily k tomu, aby přístroj dostal dostatečně. Dočasně, bench dodávka udělal trik, ale baterie stále potřebovaly být tam, aby nabízely některé protizávaží pro rovnováhu. Experimentování WTH Některé zisky PID smyčky mohou také zlepšit operace.

Existuje spousta podobných pracovních míst pro kreslení motivace. Design nemusí být obtížný.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post