Prototype sodíkové iontové baterie v 18650 buněk

Francouzští výzkumníci oznámili prototypu 18650 sodíkové baterie. Pokud jste získali výkonnou LED svítilnu, dobíjecí akumulátor nebo silnější než normální laserové ukazovátko, pravděpodobně budete běžet do baterií 18650. Často tyto uvnitř baterií notebooky najdete a po dobu několika tisíc těchto buněk běží elektrický automobil tesla. Číslo se může zdát jako zvláštní volba, ale mapuje velikost buňky (o průměru 18 mm a 65 mm dlouho).

Baterie obvykle používají technologii lithium-iontů. Lithium však není jedinou možnou volbou pro dobíjecí buňky. Lithium má spoustu výhod. Má vysoké pracovní napětí a je lehký. To má však jednu hlavní nevýhodu: Je to relativně vzácný prvek. Je možné provést baterie sodíkových iontů, i když existují nějaké konstrukční kompromisy. Sodík je však mnohem mnohem více hojnější než lithium, která tvoří asi 0,06% zemské kůry ve srovnání s 2,6% sodíku). Lepší, mořská voda je plná chloridu sodného (která voláme sůl), kterou můžete použít k vytvoření sodíku.

Výzkumníci udržují některé stavební detaily obchodní tajemství, zatím. Existuje hodně v sázce jako elektrické vozidlo a očekává se, že další využití baterie bude v následujících letech podstatně růst. Nicméně, oni jsou cenové citace 90 wh / kg hustota energie a více než 2000 dobíjení životního cyklu. Srovnáním, normální lithium-iontová baterie má kolem 110 wh / kg a vrcholů v přibližně 1200 nabíjecích cyklů. Ve všech spravedlnosti, však některé lithium-iontové baterie (např. Lithium-iontů kobaltu) mohou dosáhnout více než 160 wh / kg.

Co to znamená hackery? Pouze několik z nás buduje naše vlastní baterie (i když jsme to viděli víc než jednou). Nicméně, spousta z nás stavět s přenosným výkonem, a sodík-iont může být-ne-li další velká věc – další volba v baterii arzenál. Můžete vidět krátké video o nové technologii níže.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post