3D tiskárna: dělat něco v mixéru, část i

v případě, že jste si nebyli vědomi, mající 3D tiskárnu není nic jako vlastnit real-life Star Trek Replicator. Pro jednoho se replikátoři obvykle nacházejí na federaci hvězdných lodí a ne vlakových vlakech. Za druhé, podrobnosti o tom, jak replikované objekty jsou vytvořeny ve 24. století, je problém zcela ponechán neprozkoumaný TNG a DS9 a pouze menší bod spiknutí v několika epizodách Voyager. Nejpravděpodobnější možnosti, i když se objeví replikované objekty, jsou buď zpočátku zpočátku vytvořeny “skenováním” s teleporterem, nebo velícím počítačem lodi vykouzlit něco z hologridu.

Ne, s vlastní 3D tiskárnou, pokud chcete speciální objekt, musíte jej vlastně navrhnout. Bez holodecka. Pomocí rukou pro kroky myši a klávesnici. Divoře.

Tato série “dělat tutoriály věci” si klade za cíl opravit. S tímto příspěvkem se podíváme na mixér, pozoruhodné 3D modelování a animační balíček.

Protože jsme stále nepřišli na nejlepší způsob, jak kombinovat více článků blogu dohromady jako jeden zdroj – na tom pracujeme – tady – zde jsou odkazy na předchozí “dělat věci”

Openscad.

AutoCAD ČÁST I.

AutoCAD ČÁST II.

Tento seznam určitě roste díky vašim návrhům na tom, jaký 3D modelovací software pro prvek, ale teď, pojďme dělat věc v mixéru.

Naše věc

K ideálním případě je část, kterou budeme vytvářet v mixéru. Stejně jako tutoriály OpenScad a AutoCADu, používáme stejný objekt, podivný spínací základnu převzaté z 90letého knihy na vypracování. Můžete to kliknout na embiggen.

Slovo o mixéru
Blender je vytvořen jako 3D Animace Suite. Znáte staré Mid-90s Pixar krátké filmy? Můžete snadno udělat s mixérem snadno. Pomocí mixéru pro návrh malý objekt odeslat na 3D tiskárnu je jako používat buldozer vybudovat hrad z písku. Můžete to udělat, ale je to přece.

V ideálním případě musí být mixér použit pro objekty, které nejsou mechanické v přírodě. Pokud vytváříte převodovku pro RC auto, nepoužívejte mixér. Pokud děláte repliku mechanismu antikythera, nepoužívejte mixér. Pokud však vytváříte něco mnohem více sochařství – pietà, například – mixér je skvělý nástroj.

Navzdory mixéru je kompletní přehled o tuto základní část a faktický mixér není vhodný pro vytváření mechanických částí stejně, mnoho lidí požádalo o blikační konzultaci. Kdo jsem se hádat s komentátory na Hackaday?

Spuštění
Instalace mixéru je vlevo jako cvičení čtenáře. To tady. Když nejprve spustíte mixér, uvidíte následující obrazovku, která obsahuje kostku, vačku (vzhled pyramidy) a lampa. Toto je výchozí výchozí obrazovka a my nepotřebujeme žádné z těchto objektů. Na panelu nástrojů Ideální rukou přejděte na kartu Scene (v horní části panelu nástrojů), klepněte pravým tlačítkem myši na kostku, fotoaparát a lampu a odstranit je.

Meshes.
Teď, když máme prázdné plátno, můžeme začít vytvářet naši část. Vzhledem k tomu, že tato část tohoto tutoriálu je již v polovině hotové, budeme jen navrhnout “podložku” část naší věci – kruh s slotem 3/8 “.

Místo úpravy pevných látek jako OpenScad a AutoCAD, mixér dělá věci úplně jinak. Používá síť nebo sbírky vrcholů (body ve 3D prostoru), hrany (linie mezi dvěma vrcholy) a tváří (polygony z hrany) pro definování objektu. Můžeme začít stavět naši věc tím, že vytvoří síťál. Z horní části nabídky vyberte Add -> Mesh -> Válec a levým tlačítkem myši. Válec se objeví na souřadnicích 0,0,0 ve vaší scéně.

Poté, co jste to udělali, uvidíte okno “Přidat válce” na levém panelu nástrojů. Toto okno umožňuje upravit počet vrcholů, poloměru a hloubku válce. Nyní je dobro času, jako kdykoli začít editovat naši část, tak učinit poloměr válce 1.1875 (polovina 2 3/8 “průměru naší části) a hloubka 0,4375.

Mimochodem, ano, jsem litoval pomocí části ze 100 let staré navrhování učebnice ideální.

Tady je to, co skončíme s:

To dělá velmi primitivní objekt v mixéru. Aby bylo možné něco užitečného, ​​musíme jít do režimu úprav.

V dolní části okna mixéru najdete nabídku, která změní, jak můžete interagovat s mixérem. Právě teď jsme v objektu, který umožňuje vytváření síťů, povrchů, fotoaparátů a lamp. Chcete-li upravit náš objekt, musíme být v …. režim úprav. Klikněte na malé rozbalovací nabídku a přepněte. To nám umožňuje upravovat všechny vrcholy, hrany a tváře našeho objektu. Zde je válec, který jsme právě vytvořili se všemi vybranými vybranými:

Zasáhněte “A” rozhodující na klávesnici, abyste zrušili vše. Nyní je válec šedý.

Teď musíme v této části naší věci dát díru. Kdybychom byli modelování s pevnými látkami, jednoduše bychom vytvořili další válec, menší než ten, který máme nyní, a odečtěte ji od našeho současného modelu. Ačkoli nepracujeme s pevnými látkami; Musíme vytvořit tváře našich objektů vtipuhout booleovské operace.

Chcete-li vytvořit díru v této části naší věci, vyberte horní plochu válce a pomocí klávesnice ALT + F Combo, vyberte položku ASTES FINES s nástrojovým nápadem vyskočit thingy. Intetting obličej nám umožňuje vytvořit nový horní a dolní dno pro tento válec, který bude odpovídat přesné velikosti otvoru, kterou potřebujeme.

Při povolení příkazu WSPET Faces, velikost díry, který vytváříte, závisí na tom, jak daleko postupujete myš; Není to skvělé pro něco, co vytváříme z přesných měření. Na levém panelu nástrojů na levé straně můžete zadat tloušťku chceme.

Tady je, jak matematika jde, pokud se zajímáte. “Válec” naší části je 2 3/8 “v průměru, a chceme uprostřed průměr 1”. Odečtěte 1 palec od 2.375 a dostanete 1,375. Vzhledem k tomu, že tloušťka této tváře je ve skutečnosti poloměr, rozdělte 1,375 o dva a dostanete číslo, které chceme. Opravdu nenávidím desetinné palce.

Po odstranění horní části naší díry překlopte část v mixéru a udělejte totéž na druhou kruhovou tvář naší části. Skončíte s něčím takovým:

Vše, co musíme udělat, je spojit nahoru a spodní tváře.

Na panelu nástrojů, kde jste zvolili režim úprav, uvidíte sadu tří tlačítek. Jeden je krychle s vrcholem zvýrazněna, jeden je kostka s vybranou hranou, a druhá je kostka s vybranou tváří. Jakékoliv nápady, co tyto tlačítka dělají?

Namísto individuální výběr každého z těchto okrajů na vnitřní straně naší části a vytváření 36 jednotlivých tváří, budeme dělat něco mnohem jednoduššího. Podržením klávesy Alt, vyberte jeden z vnitřních hran s ideálním tlačítkem myši. To umožňuje výběr okrajové smyčky. Nyní, na panelu nástrojů Mesh Tools (levá strana), stiskněte extrude a stiskněte ‘z’ rozhodující na klávesnici pro zamknutí vstupu myši na jednu osu pohybu.

Opět na ideálním panelu nástrojů se zobrazí trojice políček označených “vektor”. To je, jak daleko bude mixér extrude naše …. vytlačování v ose x, y a z. Chceme vytlačit tento okraj 7/16 “(nebo 0,4375 desetinných míst v negativním směru z. To je dost snadné.

Tady je to, s čím skončíme, když to je hotovo. Ano, trvalo mi tisíc slov k popisu, jak vytvořit podložku v mixéru.

Co jste se jen naučil?
Pokud jde o vytvoření naší ‘věc’ v mixéru, nedostali jsme se příliš daleko. Tam jsou stále příruby a otvory a kulaté ovoce, ale to je jen část jeden z tohoto blikačského tutoriálu. Doufejme, že to sloužilo jako dobrý úvod do oky mixéru a edituje ty tváře a hrany sítě.

Uvidíme se tady znovu příští týden!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post