Smíšený režim Bench PSU přináší vysoce výkonný

Pokud máte elektronickou lavici, je v souladu s tím, že budete požadavek na určitý typ zdroje zdroje lavice. Zatímco spousta provádění s dodávkami s pevným napětím je to bez rizika, aby uváděla, že nejpřínosnější lavice napájecí zdroje mají variabilní napětí, stejně jako proměnný předkládaný omezovač. Ty jsou nabízeny v různých velikostech, stejně jako vlastnosti, stejně jako mohou být z normálu na internetových prodejcích začínajícím překvapivě malým výdajem.

Existuje však problém s nízkonákladovými lavicovými zdroji. Jsou to vždycky návrhy přepínání, stejně jako jejich výstup bude běžně hlučný. Nákladní lineární dodávky dodávají mnohem mnohem mnohem více výstupu bez hluku, nicméně tak učinit za cenu extrémní teplé ztráty při regulaci kapka vysokého napětí.

Jednou z možností je smíšený režim design, ve kterém je dodávka přepínače obtížná práce minimalizace napětí hodně cesty, stejně jako lineární regulátor kapky poslední pár voltů, aby dodal výstup bez hluku . [Andrei] ukazuje nám jeho styl pro jen takový míchaný dodávka, stejně jako je to, co můžete mít jít na budování sami.

Jeho hlavní napájení je vypínač mimo-the-police, který otočí síť AC do 24 V DC. To pak přivádí konvertor LTC1624, který přináší napětí do asi 1,2 V nad konečným výstupním napětím, to je zase přiváděno do paralelního páru LT3081 lineárních regulátorů, které poskytují konečný výstup bez hluku. Tam je INA260 pro napětí, stejně jako přítomné měření, stejně jako Arduino s LCD obrazovkou jako jednotlivé rozhraní. Jeho prototyp byl dobře postaven s využitím čtyřvrstvého PCB, i když navrhuje, že by mohlo být provedeno na stripboard se správnými adaptéry SMD. Lepenkový podvozek, který využívá, vypadá poněkud alarmující.

Pokryli jsme mnoho lavic napájecí zdroje zde v průběhu let přímo zde v Hackaday. Pokud se jedná o autor je hodně milovaný, hledáte, podívejte se na 723.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post