Budování rádiového dalekohledu pro ústavu Science Job

Výše ​​uvedený obrázek je fotografie emisí vodíku z naší galaxie. Velká věc na této fotografii je užívána s miliony dolarů v hodnotě vybavení; Místo toho bylo potřeba jen několik set dolarů v hodnotě Ham Radio Gear, abychom získali fotografii Mléčné dráhy. [Shanni Prachmi], s pomáhatem jejího otce [David] vyvinul tento rádiový dalekohled v 5. ročníku, stejně jako dokonce poskytl prezentaci na tomto rozvoji v národní radiobudiové observatoře.

Místo obrovské satelitní antény, [Shanni] využila smyčky Yagi anténu pro shromažďování rádiových signálů v pásmu 1420 MHz. Tyto signály jsou amplifikovány, filtrují, stejně jako odeslané na přijímač ICOM IC R-7000 speciálně přizpůsobený Táta [Shanni], s radioastronomií.

Poté, co její dalekohled viděl velmi první světlo, stejně jako [David] se rozhodl využít své zbrusu nové hračky najít průchod Slunce. Za přibližně 10:00 nasměrovali dalekohled, kde by slunce bylo v 13:30. DALŠÍ několik hodin se teleskop shromáždil stejně jako integrované rádiové signály, aby se pozoruhodný graf. YEP, [Shanni] sortiment může najít rádiové vlny přicházejí přímo ze Slunce.

Stejně jako velké množství nás, [Shanni] byl nesmírně ovlivněn filmovým kontaktem, něco, co jsme vznesli minulý týden v publikování na softwarově definovaných rádiových dalekohledech. Tento dalekohled byl vyvinut v roce 2005, což znamená, že [shanni] nemohl využít jakýkoli typ nového pokroku v cenově dostupných softwarových aplikačních rádiích. Stále čekáme na někoho, kdo by házeli realtek SDR dalekohled, takže pokud jste ho poslali

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post