3D tisk skla s využitím stereolitithography

3D tisk je jedním z nejlepších věcí, které došlo v sousedství výrobce v posledních letech, nicméně výsledný výstup byl vždy náchylný k poškození při použití při vysokých aplikacích s vysokou teplotou nebo místem, kde část může být podrobena korozivním chemikáliím. V nedávném papíru s názvem “trojrozměrný tisk transparentního taveného skla oxidu křemičitého”, [Kolz, F et. AL.] Doporučili techniku, která používá stereolitografické tiskárny k výrobě skleněných předmětů, které mohou být využity ve výzkumných studijních aplikacích, kde ho plast neřekne.

Když uvádíme stereolithografii, s největší pravděpodobností se domníváte o pryskyřičný tisk, ale to se týká obecného využití světelných paprsků na molekuly řetězu společně pro typ pevného polymeru. Výzkumní pracovníci zde používají amorfní nanočástice oxidu křemičitého jako výchozí bod, který je později ošetřen UV světlem produkujícím polymerizovaný kompozit. Tato struktura je pak podrobena vysokým teplotám 1300 ° C, což vede k modelům sestávajícím z čistého skla oxidu křemičitého. To znamená, že část má vynikající tepelné a chemické vlastnosti, stejně jako je rovněž opticky kompatibilní s výzkumným studijním zařízením.

Usnesení podrobností o tisku je omezeno pouze schopnostmi stereolititografické tiskárny používané. Pro ty, kteří chtějí přidat DIY Optical Twist na projektu, to bude ukázat jako požehnání. Pokud 3D vytištěné objektivy nebo mikro-optické miniaplikace skončí snadné, možnosti jsou nekonečné. Produkční spektrometry, stejně jako optické senzory v dílně mohou brzy realitou.

Podobná práce na MIT byla provedena v minulosti, stejně jako s Ember 3D tiskárnou Autodesk je otevřeným zdrojem, budoucnost má velký 3D tisk dopředu.

Díky [JIMK] pro špičku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Dvanáct South Staygo USB-C Hub obsahuje HDMI, microSD, Gigabit Ethernet, mnohem více portů; Je pravděpodobně jediný rozbočovač, který vaše potřeby MacDvanáct South Staygo USB-C Hub obsahuje HDMI, microSD, Gigabit Ethernet, mnohem více portů; Je pravděpodobně jediný rozbočovač, který vaše potřeby Mac

Populární výrobce příslušenství Twelve South oznámil svůj nejnovější produkt. Nový přenosný rozbočovač USB-C, s názvem Staygo, vezme dongles, které lidé obvykle používají se svými notebooky Mac, a přidá je do