Jak zakořenit MediaTek Gadgets (ARM V8)

Rootting je důležitou součástí Androidu pro řadu lidí v komunitě Android. Zatímco Snapdragon i Gadgets Exynos obvykle vidí velký vývoj třetích stran, MediaTek i Kirin nemají tolik lásky. MediaTek se obvykle používá v gadgetech, které moc nenabízejí. Chipset MediaTek však také mají vadu softwarového aplikace, která umožnila XDA členovi Diplomatic objevit metodu pro zakořenění zařízení MediaTek ARM V8.

MTK-SU

Diplomaticův kořenový nástroj, chápaný jako MTK-SU, využívá vadu softwarového aplikace na mediatek chipsets. Původně byl vyvinut pro kořeny tabletů Amazon Terminate HD a zakončit TV 2. Gen. Amazonovy ukončení gadgetů jsou možná nejvýznamnějšími gadgety, které jsou přece jen s mediačními čipovými sadami. Jak se však ukázalo, technika zakořenění skutečně funguje pro všechny 64bitové čipové sady MediaTek ARM V8.

To znamená, že můžete zakořenit MediaTek gadgety s MTK-SU, bez ohledu na to, zda je gadget telefon, tablet, televizi nebo cokoli jiného. Chcete-li root MediaTek gadgety s MTK-SU, nevyžadujete ani odemknout bootloader. Ve skutečnosti můžete zakořenit i gadgety, které jsou uzamčené, i když dočasně.

Varování
Pravděpodobně již rozumíte, zakořenění zruší vaši záruku. Chcete-li zakořenit svůj gadget, budete v závislosti na nástrojích třetích stran i na softwaru. Žádný z těchto třetích stran, ani USA, nebude mít žádný druh viny v situaci, kterou skončí, že vaše zařízení poškodí. Měli byste pochopit zahrnutá nebezpečí a také plně závazek za své činy. S jistotou můžete pokračovat, že tato technika funguje. Přesto se věci mohou pokazit. V takovém případě byste měli pochopit, že jste byli varováni, stejně jako jste s tím stále chodili. Droidviews proto nelze odpovědný za jakýkoli druh poškození vašeho zařízení.

Proces zakořenění sama o sobě nevyžaduje, abyste stylizovali gadget ani by měli být automaticky formátováni. Přesto se ujistěte, že jste zálohovali cokoli důležitého, včetně dat a složek na úložišti vašeho zařízení. Vytváření zálohy není nikdy špatný nápad.

Požadavky na kořen MediaTek Gadgets s MTK-SU

Než budete moci zakořenit MediaTek zařízení, vyžadujete provést dodržování přípravků.

Telefon, tablet nebo televizní box založený na MediaTek MT67XX, MT816X nebo MT817X čipové sady

PC s nainstalovanými ovladači ADB a také s ovladači Fastboot. Pro jeho instalaci jsme věnovali průvodce na všechny tři hlavní operační systémy pro stolní počítače: Windows (nainstalujte velmi málo ADB i Fastboot), Mac a Linux. Alternativně si můžete stáhnout pouze nejnovější platformy SDK a provádět příkazy ADB i FastBoot.

Povolit ladění USB a odemknutí OEM na vašem zařízení, objevené v možnostech vývojáře.

Ujistěte se, že gadget je účtován nejméně 50%.

Stažení

mtk-su_r12.zip

Nenechte si ujít: Build.Prop Modify pro vylepšení rozhraní FPS na Androidu

Jak zakořenit zařízení MediaTek

Stáhněte si výše uvedená data zip MTK-SU. Pokud na tuto stránku jedete po dlouhé době, protože byla zveřejněna, možná budete chtít prohlédnout zdrojový odkaz ve spodní části, abyste získali poslední soubor ZIP.

Extrahujte zip a také budete mít dvě složky s názvem ARM a ARM64 s binárním MTK-SU v obou složkách.

ARM64: 64bitové jádro a také uživatelský prostor

ARM: 32bitový uživatelský prostor na 64bitovém nebo 32bitovém jádru (bude také fungovat v 64bitovém uživatelském prostoru)

Nyní propojte svůj gadget s počítačem pomocí kabelové televize USB a také použijte příkaz níže k posunutí MTK-SU na složku vašeho zařízení/lokální/TMP/.
ADB Push/Path/TO/MTK-SU/Data/Local/TMP/
Vyměňte/cestu/až//za cestu k binárnímu MTK-SU ve složce ARM64 nebo ARM.

Dále představte Shell ADB.
ADB Shell

Přepněte do svého adresáře TMP, kde právě umístíte MTK-SU.
CD/Data/Local/TMP

Povolit spustitelná oprávnění k binárnímu.
CHMOD 755 MTK-SU

Nakonec spusťte příkaz níže a ujistěte se, že obrazovka vašeho zařízení zůstává zapnutá, a to, že nespává.
./mtk-su

To vám nabídne kořenovou skořápku, se kterou můžete dělat, s čím chcete. Pokud se program uvízne na mnohem více než minutu nebo se obrazovka zařízení vypne, zavřete jej. Poté můžete spustit v souladu s příkazem.

mtk -su -v
Tímto zapínám podrobný tisk, který pomůže návrháři ladit veškerý typ problémů, když jej nahlásíte. Výstup výše uvedeného příkazu je podobný tomuto.

P00A_2:/data/local/tmp $ ./mtk-su -v
Param1: 0x3000, param2: 0x18040, typ: 2
Stavební značkový stůl
Kallsyms_Addresses PA 0x40BDD500
Kallsyms_num_syms 70337, addr_count 70337
Kallsyms_names PA 0x40C66D00, velikost 862960
Kallsyms_markers PA 0x40D39800
Kallsyms_token_table PA 0x40D3A100
Kallsyms_token_index PA 0x40D3A500
Oprava přihlašovacích údajů
INIT_TASK VA: 0xFFFFFFC000FA2A20
Potenciální úkoly seznamu_head při vyvážení 0x340
0xFFFFFFC003148340 0xFFFFFFC01D0BB240 0x00000000008C
Comm Swapper/0 při vyvážení 0x5c0
Nalezen vlastní úkol_strukt v uzlu 0
Real_Cred VA: 0xffffffc0508b29c0
Parsing Sel_reanull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Raketa CAMRaketa CAM

[Jordan] Poslal nám svůj projekt Rocket CAM. Skutečně není moc, že jsme ještě neviděli, ale jsme věřili spoustu z vás, že budou mít dopady gravitace o něco těžší. Když je