Uvedení dvou let do jedné misky

za posledních několik měsíců, [Frank Howarth] dává spoustu úsilí do obrovského logu Sequoia, který začal před dvěma lety. Nedávno dokončil fantastickou židli, ale v letech se tyto obrovské bloky dřeva seděli kolem, vždycky měl jeden projekt v zadní části mysli: obrovská dřevěná mísa z tohoto logu Sequoia.

Dřevo pro tuto misku pocházel z relativně malé cutoff z původního logu Sequoia. [Frank] zpočátku stoupal tento cutoff do kruhu, aby ho nechal vyschnout pro případný běh na soustruhu. Miska prázdná byla tak velká, že on potřeboval vytvořit přípravek, aby odřízl mnoho z přebytku a udržel se před plýtvání mnoha hodin s gouge.

S miskou Tato velká – asi 20 palců napříč – jednoduše ji našrouboval na soustruhu. [Frank] musel postavit přípravek pro jeho sklíčidlo, schopný držet misku u okraje, aby mohl tvarovat dno.

Konečným produktem, potažený lněným olejem a včelím voskem, je umělecká díla. Dělat cokoliv, co je tato velikost na soustruhu hodně dovedností, a vděčujeme za [Frank] sdílení s námi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post